KONST / Litografier / Litografi 17277185
nr 1727 7185
Curt Clemens
(1911-1947), Sverige
Litografi, Signerad, daterad 1946, Porträtt. Bildmått: 54x40 cm, yttermått inklusive ram: 70x58 cm
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 29 september 2025
kl 18:21:11
Curt Clemens
Läs mer om Curt Clemens